shadow

Jaké je vaše vnitřní volání?


Každý máme své vnitřní volání. Každý jsme v něčem jedinečný a každý jsme obdarován talenty a schopnostmi v určitých oblastech. Jaké je právě to vaše vnitřní volání? Slyšíte je? Následujete je?

 

Odvaha žít „Dharmu“

Vždy jsem obdivovala Jaroslava Duška, že říká věci zcela nahlas, otevřeně. Nebojí se nepochopení ze strany druhých a nepřizpůsobuje se společenským konvencím, žije si zkrátka po svém. Jaroslav Dušek pro mne představuje člověka, který miluje to, co dělá a žije svoji „Dharmu“ – tedy životní poslání.

 

Hojnost

A pokud žijeme svoji „Dharmu“, tak jak životní poslání nazývají buddhisté, pak žijeme v hojnosti. Protože když žijeme v lásce, když žijeme v důvěře, znamená to, že žijeme i v hojnosti. Jsou to stejné kvality. Naše hojnost je zcela přirozený „vedlejší efekt“ toho, kým jsme a co děláme. Shakti Gawain o tom mluví ve své knížce „Tvůrčí představivost“. Lidé si myslí, že musí nejdříve něco mít, aby něco mohli dělat a pak být. Ale život nás vyzývá ke zcela opačnému postupu – tedy nejdříve BÝT (vědět, kdo jsem), pak dělat, k čemu jsem po-volán a pak mít. Můžeme si také tuto „přímku“ představit jako kruh. Čím více si umožníme být tím, kým jsme, dělat to, k čemu jsme po-voláni a mít z toho hojnost, pak nás ta hojnost opět podpoří v tom být tím, kým jsme atd…

 

Netlačit proti sobě!

Čím více budeme tlačit proti sobě, tím déle se budeme držet mimo “Dharmu”. Každý vnitřně a přirozeně touží po lásce, po štěstí, po zdraví a prosperitě, zkráta po přijetí sebe sama. A pak člověk povzdychne: “Ach jo, ale to není nic pro mě. Já nejsem dost hezká… Já nejsem dost hubený… Já nejsem dost schopná… Já nejsem… Já nejsem….” Zkusme místo toho začít říkat KDO JSME!

S láskou Jitka N.