shadow

Mužský a ženský princip

Mužský a ženský princip se dnes poněkud mísí a každý dělá, co může, aby si našel své místo v tomto světě. Jakmile ženy více vstoupí zpět do ženského principu, jistě se projasní i mužský princip.

 

Mužský princip je nádherně ochranný

Mužský princip se dnes může zaměňovat za aroganci, macho přístup, ale ve své podstatě je to nádherně ochranný, aktivní a milující princip.

 

Ženský princip jako něha, intuice a přijetí

Stejně tak ženský princip se může zaměňovat za rýpavý, nepříjemně emocionální a kritický, ovšem v podstatě ženský princip představuje něhu, intuici, přijetí a umožnění si být ochráněna.

 

Dovolit si být ženou…

Žena si hlavně potřebuje dovolit být ženou – být hýčkána v náruči muže, vědět, že je toho hodna! Mít úctu sama k sobě, ke své ženské energii. Vědět, kým je. Vědět, co znamená ženství. Neznamená to být submisivní a nechat si ubližovat nebo naopak být panovačná a egoistická. Ženství znamená lásku, důvěru, přijetí proměnlivosti, životní plutí v radosti a laskavosti… Mám naprostou víru v sílu ženy, která je ukrytá v přijetí sebe sama! Jak říká Valerij Sinelnikov – ženě je vše dáno. Jen si to více a více umožňovat například v přijímání darů či poklon. Neodhánět od sebe to dobré a otevřít tomu náruč…

S láskou Jitka N.