shadow

Naslouchání svému tělu – focusing

Zamilovala jsem se… Hned první setkání s „focusingem“ mne očarovalo svou jednoduchostí, moudrostí a šarmem. Radovala jsem se, že jsem konečně našla metodu, která velmi jemně a zároveň velmi účinně dokáže pomoci bolavé duši i tělu. A tak již přes deset let tuto metodu věrně využívám ve svém osobním životě a také hlavně při terapeutické práci.

Co je metoda “focusing”?

Jednoduše řečeno, focusing je metoda k přijetí toho, co je v nás. Tedy k přijetí našich tělesných pocitů a prožitků. Skrze focusing dokážeme vnímat, uvědomit si různé naše vnitřní nastřádané a potlačené bolesti, smutky, ale samozřejmě můžeme během focusingu objevovat i příjemné pocity klidu či uvolnění.

Focusing pochází ze slova „focus“, soustředění. Při této technice se člověk soustředí na své tělesné pocity a sděluje je svému průvodci, terapeutovi, chcete-li. Focusing je opravdu dobrodružná cesta, která uzdravuje tělo i duši tím, že člověk přijímá své pocity a dá jim prostor pro vyjádření. Ustupuje tak vnitřní tlak a boj, zmatek a nepochopení poselství toho, co nám tělo chce říci a naopak nastupuje pocit úlevy z přijetí a pochopení. Focusing je nádherná metoda, která vás přivede zpět k vašemu tělu a k vám samotným. Skrze pozorování a přijetí tělesných pocitů naleznete, co skutečně chcete a nechcete.

Silný princip přijetí pak sám rozpouští mnoho bolesti… Tuto jednoduchou a zároveň účinnou techniku lze pak provádět samostatně doma, kdykoliv máte potřebu porozumět tomu, co se děje ve vašem životě a jakou cestu zvolit….

„Celou východní metodologii lze zredukovat na jediné slovo: pozorování. A celou západní metodologii lze zredukovat na jedinou věc: analyzování. Jestliže analyzujete, chodíte stále dokola. Když pozorujete, vystoupili jste z kruhu.“ Osho

S láskou Jitka N.