shadow

Odpuštění rodičům

A tak je jen na nás dát našim rodičům pochopení, že oni dělali, co na úrovni jejich vědomí mohli, odpustit jim a uvědomit si svoji vlastní hodnotu a svoji vlastní cestu důvěry.

 

Komunikujme s božskou jiskrou rodičů

Pokud máte pocit, že i dnes vás slova vaší maminky nebo otce mohou zraňovat, zkuste si uvědomit, že to z nich mluví jejich bolest či nespokojenost. Jsou to nějaké jejich chiméry, které je odvádějí od jejich pravé něžné a láskyplné podstaty. Uvědomte si, že jejich slova vypovídají předně o tom, jaký vztah má každý sám se sebou.

 

Každý chce být milován

A tak nechytejte horké brambory, uvědomte si, že s vámi nesouvisí a zkuste vnímat vnitřní božskou jiskru rodičů, která v nich vždy sídlí, jen může být překrytá. Protože v hloubi svého srdce vás chtějí matka a otec milovat zcela bezpodmínečně, stejně tak jako chtějí takto milovat i sami sebe. Každý chce být milován, přijat, oceněn, to je naše přirozená podstata – láska. A není moudřejšího rozhodnutí než začít s láskou a přijetím u sebe a svých rodičů, viďte? Vždy si vzpomenu, jak mi jedna klientka s očima v slzách říkala: „Co bych dala za to, aby maminka ještě žila a já si s ní mohla popovídat…“ Více na toto téma se můžete dočíst v mém e-booku „MATKA – přijetí a odpuštění“. Také se mi líbí názor Chucka Spezzana, který navrhuje, že to, co se nám nedostávalo nebo nedostává od rodičů, tak jsme tu na světě také od toho, abychom jim to darovali my….

S láskou Jitka N.