shadow

Tělo jako chrám

Naše tělo je nejcennější, je naší absolutní prioritou! A shrbená záda ukazují, jak moc na tělo zapomínáme a jak jej nepovažujeme za náš nejvzácnější poklad na světě!

Velmi toto téma souvisí s naší psychikou. Pokud v sobě máme pocit, že si nic moc nezasloužíme, že nejsme dost dobří, pak se hrbíme. Shrbenými zády se mocně uzavíráme a neumožňujeme si přijímat do svého života vzduch, důvěru, prosperitu. Zavíráme svou srdeční oblast.

Chceme-li přijímat energii, chceme-li být napojení na dostatek, pak je nutné otevřít náruč, a tedy mít rovná záda a hlavu vzhůru! Proto vnímejme potřeby našeho těla! A vnímejme pocity, které se odehrávají v našem těle! Nepotlačujme je, netlačme proti nim, dejme jim pozornost, a tím šanci na osvobození a na transformaci.

Uznejte svoji hodnotu a dávejte si podporu lehkým úsměvem a rovnými zády a naslouchání pocitům svého těla. Nebuďte na sebe přísní, buďte na sebe laskaví!

Žádný vědec nikdy nevynalezl něco tak dokonalého jako je naše tělo! Kolik buněk máme a všechny spolupracují. Jak se voda a potrava v těle přeměňují. Právě zázrak našeho těla nám zprostředkovává naši nevýslovnou hodnotu, zkrátka dar života. Naše tělo vyzařuje elektromagnetické impulzy – myšlenky a pocity. A čím více se cítí dobře, čím více je uvolněné, tím lépe přitahuje dobré věci do naší blízkosti. Proto je tělo ten nejzásadnější bod pro náš život! Dejte mu patřičnou pozornost a první místo v životě!

 

Osho nazývá tělo chrámem, v němž sídlí naše pravá přirozená podstata, ten nejcennější poklad, jejž máme v sobě od narození, jenom jsme na něj zapomněli a musíme ho nyní znovu objevovat.

„Umožněte si cítit vše, co cítíte! Potlačováním emocí vzniká nejvíc utrpení…“ Teal Swan

  

Vypnout hruď!

Jaké je to chodit a sedět s rovnými zády za každých okolností? Vypadá to jednoduše, viďte? Ale ruku na srdce – jak často si přes den uvědomíme naše tělo? Když si čistíme zuby, vnímáme tělo nebo nám v hlavě hučí myšlenky a jsme zcela ochromeni tímto myšlenkovým procesem – stažený krk, napětí v těle, apod.? Hlídejme si potřeby svého těla – potřeby uvolněnosti, vědomého, pomalého a hlubokého dýchání a rovných zad! A tělo se nám bohatě odmění! Bude příst jako kočka, a bude nám tak přitahovat další hezké myšlenky, pocity a záležitosti…

 

Afirmace

„Miluji svoje tělo a je pro mne tou největší prioritou.“ Tato afirmace slouží jako potvrzení toho, že jsme se rozhodli vnímat tělo jako největší prioritu života! Afirmaci si říkejme v duchu nebo nahlas před zrcadlem nebo kdykoliv si vzpomeneme! A když podporujete tělo, podporujete tak zcela přirozeně i sami sebe! Buďte tedy oporou svému tělu i sama sobě a dobře se při tom bavte s pocity vděčnosti!

 

Inspirace

„Tělo je viditelná duše a duše je neviditelné tělo. Tělo a duše nejsou nikde rozděleny, jsou součástí sebe navzájem, jsou součástí celku. Potřebuješ přijmout tělo; potřebuješ milovat své tělo; potřebuješ své tělo respektovat; musíš být vděčný svému tělu… Tělo je nejvíce komplexní mechanismus existence – je prostě úžasné! Začni prožívat pocit údivu u svého těla – protože je ti nejblíže. Nejblíže, jak se příroda k tobě dostala – nejblíže, jak se existence k tobě přiblížila – je skrze tvé tělo. Ve tvém těle je voda oceánů, ve tvém těle je oheň hvězd a sluncí, ve tvém těle je vzduch, tvé tělo je stvořeno ze země… Nebojuj s tělem – to je ten vzkaz. Tělo je tvé, tělo jsi ty; nevytvářej nepřátelství s tělem. Tak krásné tělo, tak přátelské tělo – a tebe naučili, abys byl proti němu. Jsi v něm ztělesněn, jsi v něm zakořeněn. Je to tvá půda: musíš z něj vyrůst a být jím vyživován. Naplňuj své tělesné potřeby, protože tělo je vozem a může tě zavést až do konečného vědomí. Stane se tvou cestou, zavede tě, můžeš na něm jet. Bylo ti dáno z určitého důvodu. Je to velmi cenný mechanismus. Věda ještě nikdy nebyla schopna vytvořit něco srovnatelného s tělem. Tělo je ten nejkrásnější božský mechanismus.“ Osho (Cesta lásky)

„Když necháme věci volně plynout, vždycky k nám přijde něco lepšího. Když necháme něco volně plynout, posune nás to kupředu. Pokud na něčem zoufale lpíme, bráníme tím sami sobě přijímat. Až to necháme volně plynout, přijde k nám něco ještě lepšího. Buď se může jednat o stejný vztah, ale na nové úrovni, anebo o něco jiného a ještě lepšího. V obou případech to bude něco, co je pro nás pravdivé a co nás učiní šťastnějšími.“ Chuck Spezzano

S láskou Jitka N.