shadow

Slova Theodora Roosevelta o síle přítomných okamžiků

„Pokud vás zaskočil neúspěch a něco se vám nepovedlo, dostali jste se do těžké situace, uklouzli jste, upadli a poranili se, pokud vás lidé pomluvili a urazili, udělejte jednu věc: zapomeňte na to! Není totiž nač vzpomínat! Přízraky minulých urážek a pomluv vás mohou okrást o mnoho šťastných hodin hodnotného života. Jen málo z nás si uvědomuje, jakou spojitost má den či hodina života s úspěchem, štěstím a osudem. Je snadnější snít o budoucím obrovském úspěchu než se pokusit o dosažení velkého úspěchu v přítomnosti.

Dnešní den se skládá z pomyslných kvádrů, z nichž stavíme vlastní budoucnost. Jsou-li v nich defekty, obdobná bude i stavba naší budoucnosti. Velkolepá a skvostná budova, o níž jste snili, přesně odpovídá tomu, co vložíte do dnešního dne.

Svět poskytuje příležitosti těm, kdo je umějí využívat. Síla a bohatství se ukrývají v přítomných okamžicích a hodinách. Ubíhají a čekají, až je nějaké ostré oko uvidí, jemné ucho uslyší a šikovná ruka zrealizuje.

Negativní myšlení k ničemu dobrému nevede: pouze ničí, boří a rozbíjí.

Je snadné upadnout do zármutku – je to však pro úspěch nesmírně škodlivé. Musíme se nejprve zbavit všeho negativního, abychom přitáhli prosperitu a rozvinuli se jako tvořivá osobnost.

Přestože se vám něco nedaří, vždy je lépe se pozitivně rozhodnout a rázně to plnit než tápat a být nerozhodný, měnit úmysly a neustále odkládat věci na druhý den.“ Theodor Roosvelt